تکذیب «تامین‌مالی صدر - نیایش با فروش‌تراکم» چاپدنیای اقتصاد - 1391/07/23


 معاون مالی‌و‌اداری شهرداری تهران با اشاره به موضوع تامین مالی پروژه تونل صدر و نیایش اظهار کرد: گرچه منابع فاینانس این پروژه دیر رسید اما تاکنون طي دو مرحله در مجموع 435 میلیون یورو بصورت فاینانس به پروژه تونل نیایش تزریق شده است. حسین‌محمد پورزرندی معاون شهردار تهران در پاسخ به پرسش «دنیای‌اقتصاد» در خصوص تامین منابع مالی پروژه‌های بزرگ عمرانی در سطح شهر همچون پروژه صدر- نیایش از طریق واگذاری حواله تراکم‌ بلندمرتبه‌سازي به پیمانکاران اين پروژه‌ها گفت: چنین موضوعي هرگز واقعيت ندارد. شهرداری تهران تاکنون در دو مرحله برای اجرای پروژه تونل نیایش فاینانس گشوده است طوري كه در مرحله اول 205 میلیون یورو و در مرحله دوم 235 میلیون یورو (در مجموع 435 میلیون یورو) برای تونل نیایش هزینه شده است و بحث فروش تراكم كاملا كذب است.
وي افزود: برای دو طبقه کردن اتوبان صدر- نیایش نیز علاوه بر 50 میلیارد تومان پرداخت اولیه بنا شده است بانک انصار ماهانه 25 میلیارد تومان برای اجرای پروژه پرداخت کند.
پٍروانه را مجانی حساب کنید!
پورزرندی در بخش دیگری از صحبت‌هایش به درآمد حاصل از صدور پروانه‌ساختماني براي 80 هزار واحدمسكوني در سه ماه اول سال برای شهرداری تهران اشاره کرد و ادامه داد: بخش عمده‌ای از اين پروانه‌هاي صادر شده در بافت فرسوده بوده است که عملا از محل صدور آنها پولی نصیب شهرداری نمی‌شود، چرا که بر خلاف توافق شهرداری و دولت برای ارائه تخفیف صدور پروانه به منظور تشویق سازندگان به صورت مشترک، تمامی تخفیفات ارائه شده در بافت فرسوده يكطرفه از سوی شهرداری اعمال می‌شود و دولت سهم 50 درصدی خود را از بابت تخفیف صدور پروانه در بافت فرسوده تقبل نکرده است. او تاکید کرد: تاکنون بخش عمده‌ای از صدور پروانه‌ها مجانی بوده و درآمدی برای ما ایجاد نشده است.
کد درآمدی جدیدی کشف شده به ما هم بگویند
معاون شهردار تهران درخصوص درآمد حریم شهرری نيز اظهار کرد: تمامی درآمد حریم شهر تهران در هرسال بین 7 تا 8 میلیارد تومان است که تنها 20 درصد از این درآمد به منطقه 20 تهران اختصاص دارد. او اضافه کرد: اگر می‌گویند درآمد شهرری بیش از هزینه های انجام شده در این منطقه است و کد درآمدی جدیدی دارند به ما هم بگویند. او به عوارض نوسازی و پسماند نیز اشاره کرد و گفت: این کد درآمد سالانه در حدود 400 میلیارد تومان تعیین می‌شود اما هر سال کمتر از 30 درصد آن توسط شهرداري وصول می‌شود.

نظر/پیشنهاد مطلب به دیگران/امتیاز

    ????? ??? ????? ???? ???? ?????? ?????? ?? ????