اقدامات و دستاوردهای کانون چاپدبیرخانه کانون انبوه سازان - 1391/8/21


 اشاره کوتاه به اقدامات و دستاوردهای کانون
- همکاری مستمر با وزارت مسکن و شهرسازی از طریق تشکیل کمیته های کاری تا مرحله نهایی شدن و ابلاغ آئین نامه های مرتبط مانند (تشخیص صلاحیت و رتبه بندی ، قوانین و دستورالعمل های ساماندهی مسکن و ....)
- تدوین و تنظیم مجوز رتبه بندی اشخاص حقیقی و حقوقی واجد شرایط و آئین نامه و الحاقیه مربوطه که حاصل و ثمره نشست های متعدد هیأت مدیره و اعضای کمیسیون تخصصی کانون با مقامات و مسئولین وزارت مسکن و شهرسازی و سازمان ملی زمین و مسکن بوده است.
- انجام اقدامات لازم با هدف بالابردن توان اجرایی انبوه سازان که منجر به تبادل تفاهم نامه های متعدد با بانک های : مسکن – تجارت و صادرات و ... در جهت اعطای تسهیلات به انبوه سازان ، بالابردن میزان سقف وام و تقلیل نرخ سود بانکی شده است . شایان ذکر است ، در پی این اقدامات، بسیاری ازانبوه سازان معرفی شده از سوی انجمن ها توانسته اند از تسهیلات اعطایی بهره مند شوند ، لکن هیأت مدیره کانون در ادامه کوشش های خود درپی افزایش سقف وام مسکن بدون سپرده و همچنین تقلیل نرخ سود بانکی در حد یک رقمی می باشد.
- پیگیری امور مربوط به تفاهم نامه های: سازمان عمران و بهسازی ، سازمان ملی زمین و مسکن درخصوص تفاهم نامه با بانک های عامل ، طرح اعتماد ، طرح کوثر ، طرح غدیر و ....
- مشارکت گسترده اعضا در ساخت بالغ بر 10000 واحد مسکونی در منطقه بم و ساخت بیش از 1000 واحد در منطقه زلزله زده زرند .
- پی گیری طرح جامع مسکن توسط کانون سراسری در مراجع مختلف بویژه کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی با توجه به تصریحات مندرج در قانون برنامه چهارم توسعه دائر بر تهیه و تصویب « طرح جامع مسکن » با محوریت 5 هدف و وظیفه که ازجمله آنها می توان از افزایش سهم انبوه سازی در امر ساخت و ساز به میزان 3 برابر عملکرد برنامه سوم و همچنین گسترش بازار سرمایه مسکن نام برد .
- تنظیم و ارائه طرح ابقای ماده 138 قانون برنامه سوم توسعه تا تصویب طرح جامع مسکن به کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی و انجام پیگیریهای مستمر جهت توجیه ضرورت تصویب آن .
- مشاركت گسترده در طرح مسكن مهرو ساخت و ساز بيش از يك ميليون واحد مسكوني در قالب اين طرح در سراسر كشور.
- تشکیل کمیسیونهای تخصصی کانون بعنوان بازوهای اجرایی هیأت مدیره و برپایی جلسات مربوطه بصورت جداگانه یا مشترک جهت بررسي موضوعات و ارائه راهكارهاي تخصصي در زمينه هاي آموزش ، تحقيقات و فناوري ، سرمايه گذاري ، امور بين الملل و صدور خدمات فني و مهندسي، حقوقي و آئين نامه ها و سرمايه گذاري.
- برپایی همایش های ادواری دربسیاری از انجمنهای استانی ، حضور گسترده در اکثر گردهمايي ها و نمایشگاههای تخصصی در داخل و بعضاً خارج از کشور.
- برپایی سمينارهاي تخصصي با حضور کلیه اعضا ، مسئولین سازمانها و نهادهای ذیربط دولتي و بخش خصوصي
- انعقاد تفاهم نامه فیمابین کانون سراسری انبوه سازان و وزارت مسکن و شهرسازی در بخش مسکن مهردر تاریخ 1 و 2 اسفند ماه سال 1387.
- تثبيت جايگاه انبوه سازان تحت پوشش كانون سراسري و انجمنهاي استاني.
- تعامل با شهرداری و سازمان نوسازی تهران که در تاریخ 17/3/88 با موضوعیت حضور انبوه سازان در فرآیند بازسازی و نوسازی بافت های فرسوده طی مراسمی مبادله تفاهم نامه در سالن اجتماعات سازمان نوسازی تهران با حضور جمعی از مسئولین و نمایندگان انجمنهای استانی انجام شد .
- تهیه و تنظیم آئین نامه پیشنهادی تشخیص صلاحیت انبوه سازان و ارائه به مبادی ذیربط و پیگیری و تلاش در تأیید نهایی آن با درنظر گرفتن شرایط انبوه سازان حقیقی و حقوقی.
- انعقادتفاهم نامه با بنياد تعاون ناجا درخصوص واگذاري 15 هزار واحد مسكوني به اعضاء بنياد دركل كشوردر 31 مرداد ماه سال 1389
- انعقاد تفاهم نامه با وزارت مسكن و شهرسازي با موضوعيت همكاري طرفين در توليد و عرضه يكصد هزار (100.000 )واحد مسكوني مهردر سراسر كشوردر ديماه سال 1389.
- انعقاد تفاهم نامه همكاري علمي، آموزشي و پژوهشي با مركز تحقيقات مسكن و ساختمان بمنظور بهره گيري از امكانات و توانايي هاي علمي و پژوهشي طرفين.
لازم به ذکر است از ابتدای تأسیس کانون سراسری تاکنون سه دوره انتخابات هیأت مدیره به فاصله هر سه سال یکبارو انتخابات بازرسین به فاصله هر سال یکبار برگزار گردیده است. سومین دوره انتخابات هیأت مدیره درتاریخ 15/10/88 همزمان با انتخابات بازرسین برگزار و اعضا جدید برای مدت سه سال و بازرسین برای مدت یک سال آتی منصوب گردیدند.نظر/پیشنهاد مطلب به دیگران/امتیاز

    ????? ??? ????? ???? ???? ?????? ?????? ?? ????